Blog

Postaw sobie cel!

Ustalanie sobie celów na przyszłość motywuje i prowadzi do sukcesu. Podczas kiedy wizja opisuje gdzie dentysta/klinika chce byc w ciagu najbliższych 3 lat, ustalanie sobie celów to jak mapa samochodowa z zaznaczona droga do destynacji (wizji).

Bez celów, wizja to tylko pomysł. Dentysta/ właściciel kliniki powinien zadać sobie pytanie: gdzie chcesz byc? Czy chcesz osiągnąć sukces? Kto mi pomoże to osiągnąć? Różni specjaliści mogą pomoc w osiągnięciu celów kliniki i w życiu dentysty. Bez ustaleniu sobie celów nie osiągniemy sukcesu.

Oto przykładowe cele kliniki stomatologicznej:

  • Stałe zwiększanie produkcji (przynajmniej 10-15% rocznie)
  • Stały wzrost dochodów (inwestowanie byc może 3-5% rocznego dochodu w marketing)
  • Stale generowanie większej ilości pacjentów droga rekomendowania (nowi pacjenci sa nieodzownym elementem każdej kliniki; potrzeba stałego systemu wynagradzania rekomendacji rodzinie i znajomym i inne taktyki prowadzące do większej ilości pacjentów bez potrzeby wydawania dużych nakładów finansowych na zewnętrzny marketing)
  • Utrzymywanie niskiego poziomu stresu u dentystów i reszty ekipy (stres zazwyczaj przychodzi z niedoskonalych i nieefektywnych systemów, nie pochodzi on zazwyczaj od pracownikow, wiń instniejace systemy. Sukces nie bedzie osiągnięty praca po 12-16 godzin dziennie, nie na dłuższa metę)
  • Dążenie do uczucia satysfakcji i zdrowej atmosfery w pracy (nie powinnismy pracować tylko dla pieniędzy i jako pracodawca nie powinieneś oczekiwać od swoich pracownikow ze bedą dla ciebie zarabiali pieniądze. Wszyscy powinni czuć głębszy sens w przychodzeniu do pracy i ten sens pracownikom powinien dać pracodawca)
  • Zakończ karierę w zaplanowanym czasie I dobra emerytura (posiadaj długoterminowy plan emerytalny i pracuj powoli aby go osiągnąć i nie musieć opóźnić swoją emeryturę z powodu braku oszczędności)

Sukcesu kliniki stomatologiczne tak się poprostu nie osiągają. Dentyści musza byc w dzisiejszych czasach bardziej businessmanami i dążyć do dokładnie określonych celów. Nie zapewni to sukcesu ale napewno bedzie to dobry początek.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze Social Media

Zaloguj się