Blog

Kim jest Koordynator Stomatologiczny?

To fascynujące stanowisko pracy w klinice stomatologicznej rozwija się w ostatnich latach niebywale szybko na zachodzie. W Stanach praktycznie każda klinika ma swojego koordynatora.

Głównym celem posiadania koordynatora w klinice stomatologicznej jest ułatwienie realizacji przedstawionej poniżej procedury.

Proces jest prosty w przypadku niewielkiej sumy na planie leczenia, ale jeśli ostateczna cena za leczenie będzie wyższa niż załóżmy 1000 zł – taki pacjent zasługuje na inne potraktowanie, inny proces, czyli obsługę koordynatora.

Twoja klinika będzie miała więcej zarezerwowanych wizyt. Mniej pacjentów będzie rezygnować z różnych przyczyn z leczenia, Twoja lista pacjentów, którzy nie pokazali się na leczeniu po sprawdzeniu zębów, zmniejszy się.

Kto powinien być Twoim koordynatorem?

  • Ktoś, kto ma znajomość stomatologii, i – co bardziej ważne – rozumie proces planowania stomatologicznego, podobnie jak dentysta.
  • Ktoś, kto posiada nieprzeciętne zdolności komunikacyjne, profesjonalny wizerunek oraz to coś, co sprawi, że pacjent zdecyduje się na leczenie, a równocześnie nie będzie to osoba nachalna.
  • Ktoś, kto jest zorganizowany, systematyczny i potrafi śledzić postępy każdego pacjenta.
  • Ktoś, kto jest pewny siebie, posiada umiejętność zapytania o duże kwoty pieniężne pewnym głosem i utrzymując kontakt wzrokowy.
  • Ktoś pozytywnie nastawiony i posiadający głębokie przekonanie co do pozytywnego wpływu stomatologii na jakość życia pacjenta.
  • Osoba charakteryzująca się umiejętnością błyskawicznego postawienia siebie w sytuacji pacjenta i potrafiąca znaleźć dobry sposób na zaspokojenie jego potrzeb.


Niezwykle ważne jest uświadomienie sobie przez właścicieli klinik i dentystów w Polsce, że posiadanie koordynatora leczenia w swojej klinice jest koniecznością, jeśli poważnie myślicie o byciu liderami w biznesie, który prowadzicie.

Jeśli inwestujecie w marketing, dostarczacie I klasy stomatologię, dbacie o personel, przykładacie dużą wagę do wyglądu kliniki, jakości wykorzystywanych przy leczeniu materiałów, atmosfery w klinice, ale mimo wysiłku znacząca ilość pacjentów nie powraca do kliniki na leczenie, czujecie, że robicie wszystko, co jest w waszej mocy, a równocześnie stwierdzacie, że tracicie pacjentów, pozwólcie sobie pomoc!

Jest wiele przyczyn utraty pacjentów: sposób odbioru telefonu przez recepcjonistkę, brak wystarczającej ilości linii telefonicznych, brak możliwości zostawienia wiadomości, gdy pacjent nie ma ochoty oczekiwać na odebranie telefonu, brak możliwości porozmawiania na osobności z kimś, kto mu doradzi, brak możliwości rozłożenia kosztów leczenia na raty itd. itp..

Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś zainteresowany 1-dniowym warsztatem, napisz na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze Social Media

Zaloguj się